search

Lignohumát MAX, 10 litrov

156,50 €
S DPH
Množstvo
Vypredané


Lignohumát MAX, najkoncentrovanejší produkt svojho druhu na trhu. Počínajúc sezónou 2009 nahrádza na trhu tzv. veľkého poľnohospodárstva populárny Lignohumát B. Lignohumát MAX sa vyznačuje zvýšeným obsahom fulvokyselín a obsahuje základné mikroelementy v chelátovej podobe.

Lignohumát MAX je, rovnako ako ostatné Lignohumáty, vysokokoncentrovaný vodný roztok prípravku získaného hydrolyticko-oxidačným rozkladom technických lignosulfátov. Predstavuje zmes huminových a fulvových kyselín a ich solí, s prevahou fulvových kyselín a ich solí. Lignohumát MAX je hnedočierna kvapalina, ktorá má priaznivý a komplexný vplyv na rastliny (dochádza k zvýšeniu aktivity fotosystému a tvorby chlorofylu, zvyšuje sa využitie živín z pôdy, dochádza k lepšiemu príjmu doplnkovej výživy listami, podporuje rozvoj koreňového systém, rastlina je odolnejšia voči stresom, zlepšuje zdravotný stav rastliny a zvyšuje odolnosť voči chorobám, pomáha zvyšovať výnosy a kvalitu úrody). 

Lignohumát MAX sa aplikuje predovšetkým foliárne. Ďalej sa odporúčajú aplikácie pod pätu (u poľných plodín), morenie semien, resp. namáčanie sadby (u zemiakov a ďalších plodín), namáčanie a zalievanie sadeníc (na vinohradoch, ovocných stromoch apod.). Lignohumát odporúčame aplikovať spoločne s hnojivami, listovými hnojivami, či prostriedkami pre chemickú ochranu rastlín (s výnimkou herbicídov, kde sa odporúča samostatná aplikácia Lignohumátu MAX 3 dni po aplikácii herbicídu).

chat Komentáre (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.